Statek paní Lucie

Po dvou letech hledání jsme na sklonku roku 2014 zakoupili krásný statek s bohatou historií. V minulosti sloužil k obživě pracovitému zemědělnému lidu, drancování socialistickými družstevníky, jako útočiště psychicky nemocných, a také zde nalézali klid a zázemí skautští jogíni či pěvecké sbory při svých soustředěních. Statek se nachází uprostřed malebné jihočeské krajiny ve Stříteži u Volyně.

Naším záměrem bylo provozovat usedlost pro vlastní potřebu a jako rekreační objekt blízkým, kamarádům a známým. Po drobných úpravách nabízíme objekt také skupinkám pracovních kolegů, přátel či sportovců k pořádání školení, soustředění nebo jen několikadenní pohodové rekreaci. V posledních letech jsme se stali vyhlášeným svatebním místem s perfektní kuchyní, profesionálními službami a přátelským přístupem.

Usedlost tvoří dvě obytné budovy, velká stodola, zastřešený přístěnek s letním posezením a uzavřený zatravněný dvůr. Za usedlostí se rozkládá ovocný sad.

Ubytovací část, zrekonstruovaná v roce 2007 z bývalé obytné části statku, má tři vchody, v nichž se nacházejí samostatné jedno až čtyřlůžkové pokoje, každý s vlastním sociálním zařízením, jídelna s velkým kuchyňským a skladovacím zázemím a příjemná společenská místnost (pracovna).

Druhá obytná budova je novostavbou na místě přístřešků pro zemědělské stroje a slouží k bydlení majitelům.

Aktuální ubytovací kapacita je 26 hostů.

Pozvání na Statek paní Lucie

Všechny příznivce Statku paní Lucie co nejsrdečněji zveme k návštěvě.

Statek paní Lucie funguje ve dvou režimech. Pro individuální rekreaci formou ubytování bez služeb a pro skupinové akce pořádané třetími stranami formou ubytování s plnou penzí nebo polopenzí (např. soustředění sportovního klubu, letní setkání jogínů, kurzy zaměřené na zlepšení zdraví, apod.). Ubytování bez služeb nabízíme i skupinám s vlastním kuchařem.

Termín pobytu si můžete rezervovat kdykoliv na e-mailu statek@panilucie.cz nebo na telefonu +420 602 517 506 (Karel).

Statek paní Lucie vám nabízí:

- pokoj č.1 - jednolůžkový
- pokoj č.2 - dvoulůžkový
- pokoj č.3 - třílůžkový
- pokoj č.4 - čtyřlůžkový
- pokoj č.5 - čtyřlůžkový
- pokoj č.6 - dvoulůžkový
- pokoj č.7 - dvoulůžkový
- pokoj č.8 - dvoulůžkový
- pokoj č.9 - dvoulůžkový
- pokoj č.10 - čtyřlůžkový apartmán, dvoupatrový, s vlastní kuchyňkou
- kuchyni se zázemím, jídelnu, společenskou místnost, venkovní posezení, dvůr, párty stodolu, sad
- milé přivítání a péči Paní Lucie