Ubytování na Statku paní Lucie

Přehled pokojů

Celková ubytovací kapacita statku je k dnešnímu dni 26 lůžek v 10 pokojích, 1 přistýlka v apartmánu a 8 rozkládacích futonových lůžek ve společenské místnosti. Prakticky všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. 
 
Pro tuto letní sezonu jsme zavedli sobotní příjezdy hostů po 16. hodině a odjezdy další sobotu do 10. hodiny, abychom zvládli vše uklidit a perfektně připravit. Při kratším pobytu nebo mimo letní sezonu záleží příjezdy a odjezdy na dohodě. Společenské prostory statku můžete využívat celý den i po uvolnění pokojů k úklidu.
 
Přehled pokojů (rozložení postelí, možnost přidání cestovní dětské postýlky):
- pokoj č.1 – jednolůžkový (0)
- pokoj č.2 - dvoulůžkový (manželská postel, 1)
- pokoj č.3 - třílůžkový (manželská postel a jedna samostatná, 1)
- pokoj č.4 - čtyřlůžkový (čtyři samostatné postele, 2 a více)
- pokoj č.5 - čtyřlůžkový (tři samostatné postele a jedno zvýšené lůžko, 2 a více)
- pokoj č.6 - dvoulůžkový (manželská postel, 1)
- pokoj č.7 - dvoulůžkový (dvě samostatné postele, 1)
- pokoj č.8 - dvoulůžkový (manželská postel, 1)
- pokoj č.9 - dvoulůžkový (manželská postel, 0)
- pokoj č.10 - čtyřlůžkový apartmán s jednou přistýlkou, dvoupatrový, s vlastní kuchyňkou (manželská postel a dvě samostatné, 2 a více)
- společenská místnost - 8 rozkládacích futonových lůžek (dřevěný rošt, matrace)
(cestovní dětskou postýlku máme jednu k zapůjčení)
 

Všechny manželské postele jsou složené ze dvou samostatných lůžek a na vaše přání je pro vás připravíme odděleně, prostor na pokojích je dostatečnýCelková ubytovací kapacita statku je k dnešnímu dni 26 lůžek v 10 pokojích, 1 přistýlka v apartmánu a 8 rozkládacích futonových lůžek ve společenské místnosti. Prakticky všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.

Pro tuto letní sezonu jsme zavedli sobotní příjezdy hostů po 16. hodině a odjezdy další sobotu do 10. hodiny, abychom zvládli vše uklidit a perfektně připravit. Při kratším pobytu nebo mimo letní sezonu záleží příjezdy a odjezdy na dohodě. Společenské prostory statku můžete po dohodě využívat celý den i po uvolnění pokojů k úklidu.

Přehled pokojů (rozložení postelí, možnost přidání vlastní cestovní dětské postýlky):
- pokoj č.1 – jednolůžkový (0)
- pokoj č.2 - dvoulůžkový (manželská postel, 1)
- pokoj č.3 - třílůžkový (manželská postel a jedna samostatná, 1)
- pokoj č.4 - čtyřlůžkový (čtyři samostatné postele, 2 a více)
- pokoj č.5 - čtyřlůžkový (tři samostatné postele a jedno zvýšené lůžko, 2 a více)
- pokoj č.6 - dvoulůžkový (manželská postel, 1)
- pokoj č.7 - dvoulůžkový (dvě samostatné postele, 1)
- pokoj č.8 - dvoulůžkový (manželská postel, 1)
- pokoj č.9 - dvoulůžkový (manželská postel, 0)
- pokoj č.10 - čtyřlůžkový apartmán s jednou přistýlkou, dvoupatrový, s vlastní kuchyňkou (manželská postel a dvě samostatné, 2 a více; kuchyňka není vybavena při hromadných akcích - kurzy, oslavy, svatby apod.)
- společenská místnost - 8 rozkládacích futonových lůžek (dřevěný rošt, matrace)

Všechny manželské postele jsou složené ze dvou samostatných lůžek a na vaše přání je pro vás připravíme odděleně, prostor na pokojích je dostatečný.

Ceny pobytu na Statku paní Lucie (2024)

 
Veškeré ceny za ubytování a služby na Statku paní Lucie jsou smluvní a jsou v nich zahrnuty všechny místní rekreační a ubytovací poplatky.
 
Standardní ceník na rok 2024 (2 a více nocí / 1 noc):
Pouze ubytování bez služeb osoba / noc ..... 700,- Kč / 750,- Kč
Ubytování se snídaní osoba / noc ..... 860,- Kč / 910,- Kč
Ubytování s polopenzí osoba / noc ..... 1.160,- Kč / 1.210,- Kč
Ubytování s plnou penzí osoba / noc ..... 1.410,- Kč
Futon nebo přistýlka osoba / noc ..... 450,- Kč / 500,- Kč
Stan nebo karimatka osoba / noc ..... 150,- Kč
 

Slevy:

Děti do 10 let ..... sleva 50%   
 
Paušální ceny bez slev:
Miminko nebo velmi malé dítě s vlastní cestovní postýlkou nebo u rodičů / noc ..... 300,- Kč
Domácí mazlíčci (pes) pouze přes den ..... 500,- Kč
Domácí mazlíčci (pes) den+noc ..... 1.000,- Kč
Speciální úprava stravování (celiakie, bezlaktóza, vegan, ...) / noc ..... +150,- Kč
Apartmán s vlastní kuchyňkou (pokoj č.10) / noc ..... +100,- Kč / pokoj (neplatí pro skupiny)
Příspěvek na gril (plyn, griltácky, čištění) při vlastním grilování osoba / grilování ..... 30,- Kč (20,- Kč při skupině)
 
Pro hromadné akce (svatby, oslavy) nabízíme výhradní užívání statku (tzn. žádní další hosté). Při hromadné platbě je pro svatební hosty základní cena za lůžko na pokoji snížená o 50,- Kč. Pro individuální platby platí základní ceník.
 
Exkluzivní termíny (např. Vánoce a Silvestr) mohou mít ceny mírně navýšené za vyšší spotřebu energie a nadstandardní servis.
 

Neobsazená lůžka na vícelůžkových pokojů jsou zpoplatněna přirážkou dle Domovního a ubytovacího řádu.

 
Parkování zdarma na asfaltovém parkovišti před statkem.
 
Rezervace se stává platnou v okamžiku uhrazení rezervační zálohy cca 1.000,- Kč na osobu v případě týdenního pobytu nebo pobytu se stravováním, nebo 500,- Kč na osobu při kratších pobytech. Doplatek je doúčtován na místě v hotovosti, u skupin hromadně nebo po jednotlivých účastnících, případně lze i bezhotovostně na fakturu. Platebním terminálem nedisponujeme.
 
Storno podmínky: 
Rezervační záloha pokrývá náklady spojené s rezervací pobytu. 
Při zrušení pobytu z naší strany je záloha automaticky vratná v plné výši. 
Při zrušení pobytu z vaší strany je záloha nevratná. 
Pokud je zrušení pobytu zaviněno vyšší mocí, převedeme vaši zálohu v plné výši na jiný vámi vybraný volný termín po dobu jednoho roku od zrušeného termínu (plus dobu, po kterou nebylo možné pobyt uskutečnit, navíc). V náhradním termínu vám však nemůžeme garantovat stejný rozsah služeb jako byl domluven u termínu původního. Při převodu do následujícího roku platí také nový ceník.
U skupinových akcí s vyšší zálohou platí storno podmínky dle dohody.
 
Nejsme plátci DPH. Fakturu nebo účet vystavíme. Pro zvláštní požadavky, skupiny s kuchařem nebo jiné formy stravování či služeb vám připravíme individuálně kalkulovanou nabídku.
 

Domovní / ubytovací řád a parkování

Domovní / ubytovací řád Statku paní Lucie (2024) je ke stažení   ZDE  .

Domovní / ubytovací řád Statku paní Lucie - rozšíření pro skupinové akce (2024) je ke stažení ZDE.

Domovní / ubytovací řád Statku paní Lucie - rozšíření pro svatby a oslavy (2024) je ke stažení ZDE.

Přehledový obrázek Parkování svateb - 1 je ke stažení ZDE

Detailní obrázek Parkování svateb - 2 je ke stažení ZDE.

V případě problémů s dostupností nebo stahováním výše uvedených souborů nás, prosíme, kontaktujte. Děkujeme.

Standard ubytování na Statku paní Lucie - co můžete očekávat vy od nás?

Každý pokoj má vlastní koupelnu s WC, umyvadlem a sprchovým koutem a vlastní bojler na teplou vodu (pouze pokoje 6 a 7 mají sociální zázemí společné). V koupelnách najdete froté ručníky (malý a velký) podle počtu ubytovaných, toaletní papír, mycí sprchový gel a vysoušeč vlasů.

Pokoje jsou vybaveny dřevěným nábytkem z masivu (stůl, stoličky, noční stolky, šatní skříně s ramínky), na podlahách jsou položeny koberce, lůžkoviny vás čekají povlečeny na kvalitních postelích. U každé máte čtecí lampičku.

K vytápění slouží na všech pokojích mobilní elektrické olejové radiátory. V koupelnách jsou také elektrické radiátory (žebříky), u pokojů 4 a 8 až 10 podlahové topení. Teplotu si regulujete individuálně podle svých potřeb v rámci přednastaveného maximálního výkonu radiátorů.

Každý pokoj je pečlivě uklizen po ukončení pobytu hosta a znovu přichystán bezprostředně před příjezdem hosta dalšího. Společenské prostory a kuchyně jsou uklízeny při apartmánovém užívání jednou týdně, při penzionovém každý den.

Pokud jste uzavřená skuina s vyhrazeným užíváním statku formou pronájmu apartmánů bez služeb a váš kuchař působí v  kuchyni, máte k dispozici vybrané kuchyňské přístroje a zařízení, lednici s mrazákem, myčky, několik desítek souprav příborů, porcelánového nádobí a sklenic všech rozměrů. Mycí potřeby a prostředky jsou součástí kuchyňského vybavení, včetně tablet do myček.

Televizi na žádném pokoji nenajdete, ta je umístěna pouze ve společenské místnosti. Kromě základních TV kanálů si můžete vybrat z řady DVD (hlavně pohádky).

Wi-Fi připojení, pokud je den bez Internetu pro vás ztraceným, je dostupné po celém areálu Statku paní Lucie. Název sítě a heslo vám sdělíme při příjezdu.

 

Standard ubytování na Statku paní Lucie - co očekáváme my od vás?

Celý Statek paní Lucie je nekuřácký. Kouření na dvoře či pod letním posezením záleží na vaší dohodě s ostatními hosty, popelníky máte k dispozici, uvnitř budov je to absolutně zakázáno.

Do uzavřených prostor se přezouvejte. Na pokojích jsou koberce, schody dřevěné, v jídelně bambusová podlaha. Za každými vstupními dveřmi najdete prostorné botníky s lavičkami. Pokud přezůvky zapomenete doma, za malou úplatu vám věnujeme jednoduché "hostovské".

Zvířecí mazlíčky si můžete po předchozí dohodě vzít s sebou, záleží na jejich vychování, aby neobtěžovali ostatní hosty a neničili vybavení statku. Těm větším zařídíme nocování pod letním posezením nebo ve stodole. Ti menší mohou na pokoj, pokud možno na apartmán č. 10 (dolní místnost s dlažbou) nebo pokoje č. 4, 8 a 9. Do kuchyně a společenské místnosti nemají umožněn přístup (bez výjimek). Pokoje s ubytovanými mazlíčky při odjezdu vždy osobně přebíráme a kontrolujeme. Pobyt zvířecích mazlíčků na statku je zpoplatněn.

S otevřeným ohněm zacházejte opatrně, např. při přikládání do kamen či s čajovými svíčkami v solných lampičkách. V prostorách statku je dostatek hasicích přístrojů, s jejíchž umístěním vás při příjezdu seznámíme. Při zahoření varujte ostatní hosty voláním "Hoří!", proveďte prvotní zásah a okamžitě kontaktujte nás nebo hasiče (podle rozsahu).

Přihodí-li se vám nebo zaznamenáte-li nějakou nestandardní situaci - např. oheň, úraz, rozbití skla, ztrátu klíčů, poškození nábytku, nefunkční přístroj, nesvítící světlo, neodtékající odpad, apod. - oznamte nám to neprodleně, společně to vyřešíme. 

Svěřte se i s jakýmkoliv dotazem k pobytu na statku či výletům po okolí, rádi vám poradíme.

Třídíme odpad - třiďte jej s námi.

Pobyt na Statku paní Lucie je na vaše vlastní nebezpečí. Malé děti nenechávejte bez dozoru.

 

 

Kuchyně na Statku paní Lucie

Větším skupinám, nebo někdy i individuálním cestovatelům po předchozí dohodě, nabízíme stravování formou výborné domácí kuchyně. 

Menu je jednotné, uveřejněné minimálně týden předem. Na požádání připravujeme podávané pokrmy ve variantách pro celiaky, vegetariány i vegany. Preferujeme potraviny z místních pečlivě prověřených zdrojů.

Snídaně na Statku paní Lucie se podává od 8 do 9 hodin nebo u skupin podle dohody. Na střídačku jeden den teplá (míchaná vajíčka, párečky, palačinky, ...), druhý den studená (obložený talířek). Součástí snídaně je jakýkoliv druh čaje nebo káva. Doplňuje ji čerstvé pečivo z Vacova a Vlachova Březí.

Polopenze se skládá ze snídaně a tříchodové večeře, podávané obvykle v 18 hodin (v létě i později). Nabízí polévku, hlavní chod a překvapení Paní Lucie.

Plná penze obsahuje snídani, tříchodový oběd (jako večeře u polopenze) a lehčí dvouchodovou večeři, sestávající z hlavního chodu a slaného či sladkého dezertu.